Jak posílat pohlednice přes aplikaci online?

V zahraničí je zcela běžné že se posílají pohlednice, aniž byste je doma tiskli nebo s nimi snad chodili na poštu. Věděli jste že i v ČR můžete poslat pohlednici třeba z výletu, z dovolené v zahraničí nebo z tábora uprostřed lesa?

A světe div se, pokud máte chytrý telefon, můžete si v současné době na českém trhu vybrat hned mezi aplikacemi dvou poskytovatelů: Česká pošta aplikace Pohlednice Online, a Postisimo firmy Gate s.r.o.

Obě aplikace vám umožní pohlednici vytvořit třeba ze svých fotek, nebo z jakéhokoliv obrázku v telefonu, a poslat poštou. Obě aplikace totiž design pohlednice převedou do papírové verze a pošlou jako běžný pohled. Jelikož je výsledkem klasická papírová pohlednice posílaná, a ne pouze elektronická pohlednice, můžete ji poslat třeba i těm co chytrý telefon nemají nebo si s technologiemi moc nerozumí.

Příjemcem takové pohlednice může být kdokoliv v ČR nebo i v zahraničí, i když pro posílání pohlednic do zahraničí se vyplatí kvůli ceně podívat na místní poskytovatele. V některých státech takto můžete poslat třeba i minci, nebo nestandartní formát, nebo skládací přání.

Výhodouje, že to vše se dá zvládnout bez shánění papírové pohlednice, bez fronty na poště, a bez stresu.

Jak to funguje?

Pohlednice můžete tvořit z vlastních fotek nebo obrázků v telefonu. Aplikace umožňuje kreativní tvoření  – na fotografii můžete přidávat různé texty nebo rámečky.

V aplikaci se dá rovněž editovat vzhled pohlednice co do velikosti písma, typu i barvy.

Jak za to zaplatím?

Cenu poštovného platíte přímo v aplikaci přes zabezpečenou platební bránu nebo kreditem, který jsi přednabijete. Nejvýhodněji vyjdou předplacené balíčky několika pohlednic.

Cena jedné pohlednice je u České pošty 23 Kč a u aplikace Postisimo 29 Kč.

Postisimo navíc nabízí nahrání až minutového zvukového vzkazu, který si může příjemce pohlednice přehrát pomocí QR kódu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *